تلکس خبرافلاك: معاون آموزش و پرورش لرستان برکنار شد
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴     کد خبر : ۱۸۴۱۵

معاون پرورشی آموزش‌ و پرورش لرستان برکنار شد که یکی از دلایل اصلی این اتفاق حذف عبارت "اَشْهَدُ أَنَّ عَلِيَّاً وَلِىُّ اللّهِ" از کتاب احکام دوم متوسطه پسران توسط این معاونت است.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک علی قربانی با بیان اینکه طی حکمی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، معاون پرورشی این اداره منصوب شده است اظهار داشت: محسن یوسفوند از این سمت برکنار و  محمدحسین احمدی رئیس حراست آموزش و پرورش لرستان با حفظ سمت به عنوان معاون جدید پرورشی اداره کل آموزش و پرورش منصوب شد.

وی گفت: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان مدتی بود که تصمیم معرفی معاون جدید پرورشی خود را اتخاذ کرده بود تا فعالیت این معاونت به صورت پر رنگ تری ادامه یابد؛ یکی از علت‌های برکناری معاون قبلی، موضوع جزوه آموزشی که دارای ایراداتی بود عنوان شده است.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان افزود: امیدواریم با حضور نیروهای تازه نفس و جدید، فعالیت‌های این معاونت پررنگ تر و چشمگیرتر باشد.

معاونت پرورشی آموزش‌ و پرورش استان لرستان در ماه گذشته در اقدامی عجیب عبارت "اَشْهَدُ أَنَّ عَلِيَّاً وَلِىُّ اللّهِ" را در کتاب احکام دوم متوسطه پسران حذف و کتاب را در مدارس توزیع کرد که جنجال زیادی به‌دنبال داشت.

بعد از انتقادهای فراوان آموزش و پرورش استان با عذرخواهی کتاب‌های مربوطه را جمع‌آوری کرد و دو نفر از کارکنان این اداره هم استعفا دادند؛ حجت‌الاسلام کشاورز سرپرست اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش لرستان و حجت‌الاسلام پورمند کارشناس قرآن و عترت آموزش و پرورش شهرستان ازنا دو کارمندی بودند که روزهای نخست دی ماه امسال استعفا دادند.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري