تلکس خبرافلاك:پروژه احیاء نقشه قالی لرستان به اتمام رسید/خروجی پنج نقشه است
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳     کد خبر : ۱۸۴۱۹

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: پروژه احیاء نقشه قالی استان به اتمام رسید.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک محمدرضا صفی‌خانی  با اشاره به اینکه پروژه احیاء نقشه قالی استان به اتمام رسید، اظهار کرد: فاز اول و دوم این پروژه که شامل مطالعات کتابخانه‌ای و پژوهش میدانی بود، انجام و تمامی اطلاعات حوزه قالی لرستان، مفرغ‌ها، غارنگاره‌ها و گورنگاره‌های منطقه جمع‌آوری شد.

 وی با بیان اینکه دکتر خادمی استاندار لرستان پیگیریها و حمایتهای گسترده ای از این پروژه داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد،ادامه داد: همچنین طی جلسات مکرر و پیوسته تمامی اطلاعات و تصاویر جمع‌آوری شده از نظر ساختار کلی طرح‌های قالی لرستان، ارزش فرهنگی و غنای نقوش، پیشینه و قدمت هر یک از نقوش و قابلیت استفاده آنها در طرح‌های جدید مورد بررسی قرار گرفتند. 
 
 صفی‌خانی اضافه کرد: با مشاوره‌های تخصصی و کارشناسانه مشاور پروژه و چند تن از اساتید خبره در حوزه‌های مختلف تولید، تجارت و مدیریت فرش و بررسی وضعیت فعلی بازار فرش ایران در خصوص رنگ‌بندی‌های قابل استفاده در نقشه‌ها، تصمیم نهایی گرفته شد و نهایتاً فاز طراحی نقشه‌ها آغاز شد.
 
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: تمامی مراحل طراحی نقشه‌ها شامل تعیین مشخصات فنی و طراحی اتودهای اولیه نقشه‌ها، طراحی جزئیات نقشه‌ها، نقطه‌گذاری طرح‌ها و رنگ‌آمیزی آنها گام به گام با همفکری و تایید مشاور پروژه انجام شد. 
 
 وی افزود: خروجی این پروژه پنج عدد نقشه است که با توجه به سلیقه روز بازار و اصالت‌های قالی لرستان از نظر ظرافت، ابعاد، طرح و نقش و تعداد رنگ‌های به کار رفته، طراحی شده است.

   انتهای پیامبرگشت به تلكس خبري