تلکس خبرافلاك:امکانات و تجهیزات دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت تمام مردم است/ لزوم برچیده شدن اداره ملوک‌الطوایفی در دانشگاه
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴     کد خبر : ۱۸۵۸۷

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امکانات و تجهیزات این دانشگاه در خدمت تمام مردم است.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر در پانزدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در یک مقطع توانست یک مسأله مهم در آموزش عالی کشور را حل کند گفت: در حال حاضر و با توجه به کاهش جمعیت، یکی از مشکلات اساسی کشور مسأله کارآفرینی و حل مشکل بیکاری است و دانشگاه ها باید به این موضوع ورود کنند.

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا باید یک برنامه بلند مدت برای تولید ثروت و ایجاد شغل در دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به همه مردم است و ملک شخصی هیچ کسی نیست، گفت: همه امکانات و تجهیزات دانشگاه آزاد اسلامی باید در خدمت تمام مردم باشد، همچنین باید اداره ملوک الطوایفی در دانشگاه برچیده شده و به سمت ایجاد یک مدیریت یکپارچه حرکت کنیم.

وی افزود: در همین راستا طرح ناحیه‌بندی به منظور کاهش هزینه‌ها اجرایی شده است. اگر امروز به سمت مدیریت هزینه‌ها و درآمدها حرکت نکنیم در آینده با چالش‌های جدی مواجه خواهیم شد.

فرهاد رهبر خاطر نشان کرد: واحدهای دانشگاه با توجه به کاهش تعداد دانشجویان نباید به درآمدهای شهریه‌ای اتکا کنند، بلکه باید با گسترش شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از همه ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی به سمت تولید ثروت پیش بروند.

وی با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 10هزار آزمایشگاه و کارگاه وجود دارد، اظهار داشت: حداقل ۱۰ درصد از این آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها قابلیت ارائه خدمات در سطح ملی را دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارائه آموزش های مهارتی به علاقمندان با شناخت اولویت‌ها و مزیت‌های منطقه‌ای را یکی از راه‌های ایجاد درآمد برای واحدهای دانشگاهی عنوان کرد.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري