تلکس خبرافلاك:نوجوانانی که آبرو و افتخار محله شدند
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۸     کد خبر : ۱۸۶۱۱

ویژه برنامه «آبروی محله،افتخار کوچه ما » توسط بسیجیان پایگاه امام حسن‌عسگری(ع) سپاه ناحیه خرم آباد، در کوچه شهیدان معصومی‌زاده برگزار شد.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک شامگاه دوشنبه ویژه برنامه «آبروی محله،افتخار کوچه ما » توسط بسیجیان پایگاه امام حسن‌عسگری(ع) ،حوزه مقاومت کربلا سپاه ناحیه خرم آباد واقع در کوچه شهیدان معصومی‌زاده برگزار شد.

 در این مراسم یاد و خاطره شهدای کودک و نوجوان این محله ازجمله شهیدان محمود، امین ،علیر‎ضا و شهیده مریم معصومی زاده زنده شد.

سرهنگ پاسدار ماشااله بازگیر؛فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد و از جمله رزمندگان دوران هشت دفاع مقدس ضمن بیان خاطراتی از شهیدان گفت: شهدا اسوه ها و الگوهای نابی برای جوانان ما هستند ؛چراکه شهیدان در تمام زمینه ها سرآمد بودند.

وی با اشاره به روحیه جهادی و ایثارگری شهدا اظهار داشت: با تأسی از رفتار شهدا می توان به سعادت دنیوی و اخروی رسید.

سرهنگ بازگیر گفت:شهیدان هر کوچه نه فقط آبروی یک محل که مایه افتخار یک کشور هستند.

وی با بیان اینکه شهدا آرمان ،عقیده و مکتبشان اسلام است عنوان کرد:دشمنان انقلاب نه فقط در زمان جنگ 8 ساله ،بعد از آن هم در صدد ضربه زدن و از بین بردن انقلاب اسلامی بودند اما امروز با تربیت نسلی مقاوم ،جهادی و پیرو راه و مسلک شهیدان، شاهد جهانی شدن انقلاب و زبونی استکبار هستیم.

سرهنگ بازگیر با اشاره به بخشی از بیانات رهبری در خصوص زنده نگهداشتن یاد و خاطر شهدا گفت:بزرگداشت شهید، اصالت بخشیدن به آن هدف ها،تشویق به آن عمل و تقدیس آن ایثار است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خرم آباد طرح آبروی محله را یکی‌از طرح‌های تاثیرگذار فرهنگی در سطح شهر عنوان کرد و گفت:در این طرح ضمن گرامی داشت یاد و خاطره تعدادی از شهدا که در یک کوچه یا منطقه حضور دارند خانواده های آن ها تکریم می‌شوند.

سرهنگ بازگیرترویج فرهنگ ایثار،جهاد و شهادت، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده شهیدان را از جمله اهداف برگزاری این طرح عنوان کرد.

وی افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 6 مراسم آبروی محله در شهرستان خرم‌آباد برگزار شده است.

در پایان این مراسم فرهنگی از خانواده‌ شهیدان معصومی زاده تجلیل شد.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري