تلکس خبرافلاك:برگزاری طرح آموزش مخاطرات چهارشنبه سوری/ طرح امداد نوروزی از 25 اسفندماه آغاز می شود
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸     کد خبر : ۱۸۶۱۵

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان لرستان از آغاز طرح امداد نوروزی از 25 اسفندماه جاری خبر داد.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک حسین علی رفاهی با بیان این که 9 پایگاه سلامت نوروزی در تفرجگاه ها و مناطق پر تردد مردم و مسافرین نوروزی در سراسر استان آماده ی ارائه ی خدمات لازم هستند،گفت: علاوه بر این 63 پایگاه جاده ای و شهری با 430 کارشناس فوریت های پزشکی به صورت شبانه روزی در خدمت مردم خواهند بود.

 

وی در مورد امکانات خدماتی مرکز فوریت های پزشکی استان در ایام نوروز ابراز داشت: دو دستگاه اتوبوس آمبولانس با امکانات مدرن در شهرهای خرم آباد و بروجرد، دو دستگاه بالگرد آمبولانس در شهرهای خرم آباد و الیگودرز و ده دستگاه موتور آمبولانس علاوه بر آمبولانس های مرکز در این ایام آماده ی خدمت رسانی هستند.

 

رئیس مرکز فوریت های پزشکی لرستان همچنین به نقش همراهی مردم در ارائه خدمات بهتر به هم استانی ها اشاره کرد و گفت: هم استانی های عزیز در صورت مشاهده هرگونه علامت مربوط به ناراحتی های قلبی یا مغزی می توانند با شماره گیری کدهای 247 و 724 به ترتیب مربوط به سکته قلبی و مغزی از خدمات اولیه در جهت جلوگیری از مرگ و یا عوارض غیر قابل جبران بهره مند خواهند شد.

 

 حسین علی رفاهی در ادامه به تشریح برنامه آموزش مخاطرات چهارشنبه سوری در سطح مدارس استان توسط کارشناسان مرکز فوریت های پزشکی پرداخت و گفت: این طرح از 15 اسفند در تمامی شهرستان های استان شروع شده و تا روزهای پایانی سال تداوم خواهد داشت.

 

وی عنوان کرد: نجاتی، دلفان و فتحی پور کارشناسان مجرب فوریت های پزشکی در مرکز استان هستند که از شروع این طرح دانش آموزان چهار دبستان و دبیرستان را مورد آموزش قرار داده اند.

 

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان خاطرنشان کرد: در سایر شهرستان های استان نیز کارشناسان فوریت های پزشکی در حال انجام برنامه هستند.

 

وی تصریح کرد: در این طرح مواردی از جمله آشنایی با مخاطرات احتمالی مراسم چهارشنبه سوری، قدرت تخریب مواد مترقه ومنفجره، نقاط در معرض آسیب، نحوه ی انجام کمک های اولیه و برقراری ارتباط با فوریت های پزشکی و نظارت بزرگسالان در موارد آسیب آموزش داده می شود.

 

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان در پایان خاطرنشان کرد: طرح آموزش کمک های اولیه و روند طی مراحل برخورد با مصدومین برای کارکنان ادارات از دیگر برنامه های در دست اجرا توسط این مرکز است که به زودی آغاز خواهد شد.

 

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري