تلکس خبرافلاك:حجاب حکم خداست ،اختیاری و اجباری ندارد
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳     کد خبر : ۱۸۶۱۶

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اظهارات برخی افراد پیرامون حجاب اختیاری و اجباری گفت:این که برخی افراد می گویند حجاب را آزاد بگذارید ؛این ها ظالم به زنان هستند ضمن این که درک درستی از اسلام ندارند.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک پیش از ظهر امروز جشن بزرگ میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه الزهرا(س) با عنوان ریحانه النبی و با حضور مسئولین استانی و جمعی از بانوان خرم آباد در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد.

آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان در جشن بزرگ ریحانه النبی گفت:زن شخصیت والایی دارد و امام (ره) فرمودند: از دامن زن مرد به معراج می رود.و رسیدن به معراج امکان پذیر نیست مگر با حضور زن چراکه تأثیرگذاری زنان در برخی ابعاد من جمله اخلاقی،تربیتی و عاطفی از مردان بیش تر است.

وی افزود: پیامبراکرم (ص) بر دستان دو نفر بوسه زدند اول دست کارگر که مظهر تولید است و دوم بر دستان فاطمه الزهرا(س) که الگوی زنان است.

آیت الله میرعمادی به مادران شهدا اشاره کرد و اظهار داشت: امروز زنانی همچون همسر جانباز صد درصد سید نور خدا موسوی یک نمونه اسوه صبر و استقامت است که 10 سال با پرستاری و در کنار همسر خود بودن پیام دفاع از انقلاب و ولایت را منتقل می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان بی توجهی فاطمه سلام الله علیها نسبت به تجملات دنیوی،انفاق در عین تنگدستی،صداقت در گفتار و رفتار و بندگی خالصانه برای خدا را از جمله ویژگی های و خصادل فاطمه (س) برشمرد که موجب شد تا این بانوی بزرگوار الگو شود.

وی با بیان این که حضرت زهرا (س) جهادگری به تمام معنا و یک مجاهد خستگی ناپذیر در عرصه سیاست و اجتماع بوده است ادامه داد:صدیقه طاهره (س) در قبال جامعه اسلامی احساس مسئولیت می کردند و نسبت به سرنوشت جامعه اسلامی بی تفاوت و عافیت طلب نبودند.

امام جمعه خرم آباد ضمن بیان این که باید ارزش ها و فضیلت های زنان در جامعه ترویج داده شود نه ضد ارزش ها  تصریح کرد:حضرت زهرا(س) دختر،همسر و مادری نمونه بودند فاطمه (س) فرمودند:من فاطمه را با فضائل و صفاتم بشناسید.

 نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اظهارات برخی افراد پیرامون حجاب اختیاری و اجباری گفت:این که برخی افراد می گویند حجاب را آزاد بگذارید ؛این ها ظالم به زنان هستند ضمن این که درک درستی از اسلام ندارند.

وی با بیان این که حکم خدا اختیاری و اجباری ندارد خاطرنشان کرد:حجاب حکم خداست مگر می شود چون روزه در تابستان است روزه اختیاری و اجباری گذاشت؟ و یا بحث اختیاری بودن نماز را مطرح کرد؟

امام جمعه خرم آباد با اظهار تأسف ازصحبت های این افراد که دین و حکم خدا را به بازی گرفته اند گفت:مرجع تقلید حکم خدا را برای ما تعیین می کند نه آن کسی که به صندلی مجلس تکیه زده است این گونه افراد سرجایشان بشینند و به وظایف خودشان عمل کنند.

مولودی خوانی ،دکلمه خوانی دختر شهید زنده سید نورخدا موسوی در سالروز مجروحیت پدرش،تقدیر از اسوه های صبر و استقامت و اهدا بن جهزیه به 70 نو عروس با همکاری مؤسسه خیریه آبشار عاطفه ها از جمله بخش های این مراسم بود.

 

انتهای پیام/

 

 برگشت به تلكس خبري