تلکس خبرافلاك:حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی استان لرستان تقویت می‌شود
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰     کد خبر : ۱۸۶۱۷

استاندار لرستان گفت: حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی و حاکمیتی نظام مؤثر است بنابراین این نگاه در استان لرستان تقویت می‌شود.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک سید موسی خادمی در مراسم جشن بزرگ ریحانه النبی که به مناسبت گرامی داشت روز زن و مقام مادر در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: تولد حضرت زهرا(س) روز مهمی است که در تقویم جمهوری اسلامی نام‌گذاری شده است.

وی بابیان اینکه زنان نیمی از جامعه ما هستند و هرروز نقش آن‌ها در جامعه مهم‌تر و برجسته‌تر می‌شود افزود: بدترین و غیرعقلانی‌ترین نگاه به زنان در دوران جاهلیت بوده است تا جایی که دختران را زنده‌به‌گور می‌کردند که اسلام آمد و نگاه انقلابی را نسبت به زن ایجاد کرد و تا امروز هر چه نظریه‌پرداز جدید که طرفدار حقوق زنان و نقش زنان کار می‌کنند نتوانسته‌اند نظریه‌ای کامل‌تر ازآنچه اسلام نسبت به زنان ارائه داده داشته باشند.

استاندار لرستان عنوان کرد: در اسلام زن و مرد هیچ برتری ازلحاظ جنسیت نسبت به هم ندارند و کسی برتر است که تقوای الهی  داشته باشد.

وی بیان کرد: اعضای اصلی جامعه بشری تکامل کننده هم هستند و هیچ‌کدام بر دیگری برتری ندارند و هیچ نگاهی قوی‌تر از این نگاه وجود ندارد که زن در جامعه نقش مؤثری دارد.

خادمی تصریح کرد: در وضعیتی که امروز جمهوری اسلامی دارد و پیشرفتی که در اسلام و در راستای نگاه زنان شکل‌گرفته است، زنان جایگاه‌های مؤثری دارند و به دنبال این هستند که این وظایف را توسعه دهند.

وی خاطرنشان کرد: باید فرصت لازم را به این افراد بدهیم، خوشبختانه دولت تدبیر و امید و رئیس‌جمهور یکی از دقیق‌ترین نگاه‌ها را به این موضوع دارد که می‌توان به تقویت حضور زنان در همه عرصه‌ها اشاره کرد.

استاندار لرستان گفت: حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی و حاکمیتی نظام مؤثر است و تأکید شده در قالب بخش‌نامه‌های اداری کارها انجام و با بسترسازی‌هایی که در سطح دستگاه‌های ذی‌ربط انجام می‌دهیم بتوانیم در این عرصه اقدام کنیم.

وی اظهار داشت: حدود 30 درصد از نقش‌های مدیریت در اختیار زنان و جوانان است و در استان به دنبال این هستیم که توجه بیشتری به این نگاه داشته باشیم، حوزه امور بانوان باید این موضوع را دنبال کند و جز اولویت‌های کاری است که عرصه را برای حضور بانوان بازکنیم.

خادمی افزود: امیدوارم شاهد نقش برجسته‌تر و بهتر بانوان باشم و آنچه مدنظر اسلام است را بتوانیم داشته باشیم چراکه تنها راه نجات بشر و جامعه در این است که به این الگوهای رفتاری نزدیک‌تر شویم.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري