تلکس خبرافلاك:لزوم حضور گروه های جهادی برای حراست از منابع طبیعی /بسیجیان به کمک پاکبانان می آیند
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶     کد خبر : ۱۸۶۲۰

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خرم آباد گفت:گروه های جهادی پایگاه های مقاومت بسیج در عرصه حفظ و حراست از منابع طبیعی و کشاورزی به صورت شبانه روز پای کار بیایند.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک پیش ازظهرامروز مراسم کاشت 1000 اصله نهال گلابی و بلوط در کمربندی پشته حسین آباد  به مناسبت روز منابع طبیعی ،بسیج سازندگی و همیاران طبیعت به میزبانی پایگاه مقاومت بسیج شهید مظفر فراشی زاده برگزار شد

سرهنگ پاسدار ماشااله بازگیر؛فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد در حاشیه این مراسم گفت:یکی از زیباترین مظاهر خلقت خداوند درخت است و درخت نماد آبادانی ،سبزی و خرمی است ؛ زمینی  که درخت ندارد ناموزون و زشت است.

وی با بیان این که درختی که ثمر هم نداشته باشد تولید اکسیژن را به همراه دارد اظهار داشت:درختان با جذب گازهای سمی و تولید اکسیژن هوایی پاک برای بشر فراهم می کنند.

وی با اشاره به طبیعت زیبا و هوای سالم شمال عنوان کرد: پیش از این بایستی برای برخورداری از هوایی پاک ،درختکاری را در مناطق جنوبی کشور آغاز می کردیم .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خرم آباد با اشاره به کاشت نهال های سیب وگیلاس توسط رهبر عظیم الشان انقلاب بیان کرد: در کاشت نهال های میوه بحث اقتصاد مقاومتی هم مطرح است، بایستی از واردات بی رویه میوه جلوگیری کرد، چراکه میوه های کشور خودمان از همه جا مرغوب تر بوده و ارزش صادر شدن دارد.

وی با اشاره به کاشت ۱۰۰۰ اصله نهال گلابی و بلوط در پشته حسین آباد تأکید کرد:با همت و تلاش جهادی شما بسیجیان می توان کار درختکاری کمربندی پشته حسین آباد را به سرانجام برسانیم.

سرهنگ بازگیراز باغبانی و کشاورزی حضرت امیر (ع) یاد کرد و گفت: در روایت هم به درختکاری تأکید شده است و یکی از حلال ترین شغل ها کشاورزی و باغبانی است ، لذا بایستی فرهنگ درختکاری و حفظ منابع طبیعی وفضای سبز را ترویج داد.

فرمانده سپاه خرم آباد اذعان داشت:با کاشت درختان میوه ضمن بهره مند شدن از فضای سبز و هوایی پاک می توان با تولید وفروش میوه های صادراتی منبع درآمد خوبی برای جوانان فراهم شود.  

سرهنگ بازگیر با بیان این که کار بسیج رصد تمام عرصه های فرهنگی ،اقتصادی،اجتماعی ، سیاسی و دفاعی و حضور جهادی در این عرصه هاست تصریح کرد:گروه های جهادی پایگاه های مقاومت بسیج در عرصه حفظ و حراست از منابع طبیعی و کشاورزی به صورت شبانه روز پای کار بیایند.

وی با اشاره به دچار حریق شدن، پوشش مناطق جنگلی جنوب و شمال شهر در ایام تابستان و بهار گفت: برخی پایگاه های مقاومت بسیج با آماده کردن و آموزش گروه هایی به صورت جهادی ضمن اطفاء حریق به موقع، از درختان بلوط جنوب و شمال شهر حفاظت می کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خرم آباد با اشاره به فعالیت های عمرانی،آبادانی وفرهنگی بسیج سازندگی گفت:با هماهنگی های بسیج سازندگی ناحیه مقاومت ،همزمان با فرارسیدن ایام نوروز بسیجیان با اخلاص و ایثارگر ما در پاکیزگی و زیباسازی محلات، کوچه ها و خیابان های شهر همیار پاکبانان می شوند.

 

انتهای پیام/

 برگشت به تلكس خبري