تلکس خبرافلاك:آگاهی حقوقی مردم کافی نیست/ لزوم ارائه آموزش‌های همگانی
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹     کد خبر : ۱۸۶۲۲

رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: آگاهی‌های حقوقی روند خوبی ندارد و فرهنگ مراجعه به وکیل در بین مردم جا نیفتاده است.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک جعفر بدری شامگاه شنبه در جمع وکلا با اشاره به اینکه دو دیدگاه درباره وکالت در بین مجموعه قضات و مردم وجود دارد؛ دیدگاه اول این است که وکیل برای منفعت شخصی خود کار می کند و دیدگاه دوم که طرفدار بیشتری دارد این است که وکیل در صدد احقاق حق است، من نیز به دیدگاه دوم معتقد هستم، اظهار داشت: ارتقای ارزش های اخلاقی و توانمندی علمی وکلا یک ضرورت است؛ باید ارزیابی کنیم که آیا کانون وکلا در این جهت خوب حرکت کرده یا خیر.

وی با بیان اینکه آنچه من مشاهده کرده ام این است که برخی وکلای مسن و پیشکسوت استان آنقدر خوش نام باقی مانده اند، دلیل این است که مجموعه وکلا جهات اخلاقی را رعایت کرده اند، تصریح کرد: بالاترین آسیب برای وکالت این است که جهات اخلاقی را برای منفعت شخصی نادیده بگیریم.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه در مجموعه وکلا هم ممکن است آسیب بروز کند اما من عملکرد کانون را مطلوب می دانم و مدافع آن هستم، از این جهت که توانسته احقاق حق کند، افزود: البته همه ما در معرض آسیب هستیم.

بدری با اشاره به اینکه اعتقادم این است که با همین قوانین سال های ۱۳۱۵ و ۱۳۳۳ وکالت، می شود وظایف را به بهترین نحو انجام داد، گفت: البته لایحه جامع وکالت در دستور کار است، اختلافاتی هم هست و تغییراتی ممکن است ایجاد شود که جای نگرانی هم دارد.

وی با بیان اینکه اعتقادم این است نیازی به اصلاح قانون نیست، با قانون فعلی و با همکاری بین دستگاه قضایی و کانون ها می توانیم به بهترین وجه امور را پیش ببریم، تصریح کرد: در حال حاضر هم استقلال کافی در کانون های وکلا وجود دارد.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه آموزش های همگانی جدی نگرفته شده و هنوز مردم در معاملات خود با وکیل مشورت نمی کنند، ادامه داد: آگاهی های حقوقی روند خوبی ندارد و فرهنگ مراجعه به وکیل در بین مردم جا نیفتاده و باید این فرهنگ را نهادینه کنیم.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري