تلکس خبرافلاك:کارگردان لرستانی که هنرمند سال انقلاب اسلامی شد/23سال کار در حوزه نمایش خیابانی
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳     کد خبر : ۱۸۷۱۶

پژمان شاهوردی هنرمند لرستانی 23 سال فعالیت در تئاتر داشته و به عنوان هنرمند سال انقلاب اسلامی معرفی شده است.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک تئاتر یکی از رشته های هنری است که همچنان مورد استقبال بسیاری از مخاطبان قرار دارد، نمایش هایی که در روی صحنه و یا خیابان اجرا می شوند و مفهوم و پیام اصلی را به مخاطب می رسانند.

"پژمان شاهوردی" یکی از هنرمندان بروجردی است که سالهاست در حوزه نمایش و تئاتر فعالیت می کند و تا کنون با حضور در بسیاری از جشنواره های کشوری و بین المللی موفق به کسب رتبه های برتر شده است.

 

شاهوردی در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: رشته تحصیلی من روانشناسی است اما علاقه خاصی به کارهای هنری خصوصا تئاتر داشتم به طوری که در دوران مدرسه در تئاترها حضور داشتم و همین سبب شد تا روز به روز علاقه به این رشته افزایش یابد.

وی اضافه کرد: از سال 74 وارد انجمن نمایش شدم و رسما کار خود را در تئاتر با جدیت بیشتری آغاز کردم و در تمامی جشنواره های مطرح کشوری حضور داشته ام و علاوه بر این که کارگردانی نمایش را انجام می دهم به دلیل علاقه به نویسندگی بسیاری از نمایش ها را، هم می نویسم و هم کارگردانی می کنم.

به گفته وی از ابتدای کار در نمایش تا کنون حدود 30 اثر را تولید کرده ام که در بیشتر آنها نویسنده و کارگرانی را بر عهده داشته ام و نمایش های مختلفی تا کنون اجرا شده و سعی کرده ام در تمامی حوزه ها تولید داشته باشم.

شاهوردی اظهار داشت: بیشترین توفیقات گروه نمایش بروجرد مربوط به سال گذشته است که با حضور در جشنواره مریوان موفق به دریافت 10 جایزه در بخش های مختلف شدیم و همچنین در جشنواره بین المللی فجر نیز موفق به کسب رتبه هایی شدم.

وی بیان کرد: بسیاری از آثار تولیدی با لهجه بروجردی اجرا می شود و تئاتر "سردار حرم" که از آثار ارزشمند بود کلا به زبان بروجردی تولید و اجرا شد و مورد استقبال قرار گرفت.

شاهوردی تصریح کرد: در طول این مدت تئاترها را توسط یک گروه 6 نفره تهیه می کنم و در طول این سالها رتبه های برتر کشوری و بین المللی را کسب کرده ام.

اما هنرمند سال انقلاب اسلامی کشور گلایه هایی داشت و گفت: با توجه به این که به عنوان هنرمند سال انقلاب اسلامی در حوزه نمایش انتخاب شده ام اما هیچکدام از مسئولان تقدیر و تجلیلی نکردند و به نظر می رسد به هنر تئاتر توجه زیادی نمی شود.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري