تلکس خبرافلاك:تأمین امکانات دانشکده به عهده سازمان متولی است-مکاتبه با"اوقاف"
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۶     کد خبر : ۱۸۷۳۰

استاندار لرستان از مکاتبه با سازمان اوقاف و امور خیریه برای پیگیری مشکلات دانشکده علوم قرآنی این استان خبر داد.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک سید موسی خادمی پیرامون وضعیت دانشکده علوم قرآنی لرستان اظهار داشت: سازمان متولی این دانشکده باید وضعیت این دانشکده را پیگیری کند.

دانشگاه های متعددی در لرستان داریم و اعتبارات این دانشگاه ها و مباحث مربوط به آن ها ملی است

وی با بیان اینکه هر کسی که این دانشکده را راه اندازی کرده باید امکانات آن را تامین کند و این یک امر روشن است، عنوان کرد: دانشگاه های متعددی داریم و اعتبارات دانشگاه ها و همچنین مباحث مربوط به آن ها ملی است و هر کسی که این دانشکده را راه اندازی کرده نیز باید پاسخگو باشد و اقدام هم کند.

استاندار لرستان با بیان اینکه البته ما به طور حتم با مسئولان ملی این دانشکده مکاتبه خواهیم کرد، بیان داشت: قرار شده مکاتبه لازم در این زمینه صورت گیرد و موارد را به آنها اعلام کنیم.

خادمی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه وضعیت این دانشکده به عهده مسئولان ملی بوده و ما نیز باید پیگیری کنیم، تصریح کرد: برخی انتظار دارند که استان منابع، اعتبارات و پول برای کاری که اعتبار ملی دارد، بگذارد.

به طور حتم با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه مکاتبه خواهیم کرد

وی خاطرنشان کرد: این انتظار یعنی زدن از اعتبارات استان و دادن به جایی که از محل اعتبارات ملی پول آن را گرفته اند؛  این امر کار درستی نیست.

استاندار لرستان بیان داشت: با این وجود ما باید کمک کنیم اما اصل کار به عهده دستگاه متولی است.

وی با تاکید بر اینکه متولی این دانشکده سازمان اوقاف و امور خیریه است، گفت: ما به طور حتم با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه مکاتبه خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش،  موضوع انتقال دانشجویان دانشکده علوم قرآنی لرستان به ملایر و جمع آوری تجهیزات این دانشکده، واکنش های مختلفی را در بین مردم، جامعه دانشگاهی و رسانه ها در پی داشته است؛ اظهار تاسف از چنین اتفاقی واکنش مشترک اقشار مختلف مردم بوده و در عین حال هنوز مردم لرستان امید دارند دانشکده علوم قرآنی در خرم آباد پا بر جا و فعال بماند.

در این بین دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود به ملایر منتقل شده اند بیش از همه درد کوتاهی مسئولان در اداره یک دانشکده را لمس کرده و درک می کنند؛ دانشجویانی که از دو سال پیش به هر دری زدند تا دانشکده خود را در لرستان حفظ کنند و با همه کمبود امکانات و تجهیزات آموزشی در شهر و دیار خود به تحصیل بپردازند...

آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان در این سال ها و در اظهار نظرهای متعددی بر لزوم حفظ دانشکده علوم قرآنی در لرستان تاکید داشته اند و اصحاب رسانه لرستان نیز به عنوان نمایندگان افکار عمومی با انتشار اخبار و گزارش های متعددی برای حفظ این ظرفیت بزرگ معنوی در استان تلاش های بسیاری داشته اند.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري