تلکس خبرافلاك:سیاسی‌بازی برای شهرداری سم است/ المان‌های شهری قشربندی می‌شوند/ شهرداری خرم‌آباد به سمت الکترونیکی پیش می‌رود
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۷     کد خبر : ۱۸۷۴۴

شهردار خرم آباد گفت: هیچ چگونه کار سیاسی در شهرداری نداریم چرا که بر اساس اعتقاد کاری ما سیاسی‌بازی سم است.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک وحید رشیدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۶۰ درصد آب‌ معابر شهری در باران ها ازخارج حیطه شهر است.

وی بیان کرد: اعتبارات دولتی به صورت قطره چکانی است که جوابگوی نیاز شهر نیست اما خود مجموعه شهرداری تلاش می‌کنند بتوانند با اعتبارات خود بخشی از دغدغه ها در بحث بهبود کانال های خروجی آب در این حوزه را انجام دهد.

شهرداری خرم آباد بیان کرد: یکی از مشکلات زیر گذر ها در هنگام آب گرفتگی معابر آب طرح های بالادستی شهر است که از سوی سازمان های مختلف طرح های بالادستی را اجرا نکرده اند و باعث ورود آب کوهپایه ها به شهر می شود.

رشیدی تصریح کرد: در بره‌ه ای که خود بنده معاون عمرانی شهردار بودم مخالف زیرگذر بهارستان بودم، اما این پروژه با تعامل شهردار وقت و استاندار قبلی استان اجرایی شده اند، ولی هم اکنون پیشرفته آن به ۲۹ درصد رسیده است و تلاش می‌شود از سوی پیمانکار در یک بازه زمانی یک ساله بتوانیم شاهد به بهره‌برداری رساندن آن باشیم.

وی گفت: امروزه بدهی‌های شهرداری از موانع موجود بر سر راه ماست که تلاش داریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و به مرور آن را پرداخت کنیم چرا که اعتقاد داریم در فضای آرام و بدون حاشیه می توان مشکلات را پشت سر بگذاریم و حتی خدمات مطلوب و اثر بخشی را نیز به شهروندان ارائه دهیم.

شهردار خرم آباد اظهار کرد: در سال جاری نیز2 پل بر روی رودخانه شهر احداث می‌شوند که در ماه آتی مراحل انتخاب پیمانکار نیز انجام می شود و امیدواریم آن را نیز در یک بازه زمانی مناسب جهت سهولت در رفت و آمد شهروندان افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه شهرداری و مدیران آن باید قدرت ریسک پذیری داشته باشند بیان کرد: هیچ طرحی را بدون پیوست فرهنگی قبول و اجرایی نمی کنیم.

وی به فرهنگ سازی در خصوص پرداخت عوارض از سوی شهروندان نیز اشاره کرد و بیان داشت: بحث فرهنگ سازی یکی از اولویت های جدی ماست، چرا که اعتقاد داریم اعتماد مردم باید به شهرداری ایجاد شود تا در سایه آن مردم بتوانند با آغوش باز عوارض خود را پرداخت کنند.

رشیدی گریزی نیز به مشکلات حاشیه ای و فرسوده شهر زد و گفت: هر جایی بتوانیم کمک می کنیم و اعتقاد داریم بیش از سایرین باید به حاشیه نشینان خدمت رسانی کرد از این رو به دنبال طرحی نیز با سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان هستیم تا با تفکیک مناطق حاشیه ای تاریخی و فرسوده شهر از ظرفیت بافت های تاریخی برای رونق گردشگری مرکز استان استفاده نماییم.

شهردار خرم آباد افزود: به دنبال ایجاد شهر الکترونیک هستیم و به همین واسطه هم اکنون پرداخت عوارض الکترونیکی خودرو به صورت اینترنتی حتی در منزل نیز قابل پرداخت است و نیاز به حضور در شهرداری نیست و نمونه‌های مشابه این کار در ادامه نیز اجرایی و انجام می‌شود.

وی به وضعیت المان های شهری خرم آباد نیز اشاره کرد و گفت: المان ها باید تقسیم بندی شود و آنها را قشربندی کنیم و همه طیف‌های جامعه به نوعی دارای المان ویژه خود باشند.

شهردار خرم آباد در پاسخ به سوال خبرنگار سفیر افلاک در خصوص وضعیت شهربازی کیو گفت: قرارداد قبلی شهربازی کیو با بخش خصوصی دارای اشکالاتی در نوع نگارش، نگهداری و پیوست بوده است اما در 4-5 ماه گذشته که ما ورود کرده ایم، دوست داریم کار به صورت تعاملی حل و فصل شود. هر چند که اختلافات زیادی داریم اما امیدواریم بتوانیم تا ابتدای تابستان سالجاری با توان بخش خصوصی آن را مجددا احیا و در اختیار همشهریان عزیز قرار دهیم.

رشیدی در خصوص عملیات اجرایی برج های دوقلوی کیو نیز گفت: این پروژه به دلیل مشکلات مالی و کمبود نقدینگی پیمانکار متوقف شد، ولی طی ماه گذشته پیگیری‌های خوبی صورت گرفت و پیمانکاران انتظاراتی از شهرداری داشتند که به صورت قانونی آنها را محقق کردیم. اما انتظار می‌رود که پیمانکار نیز یک برنامه زمانبندی برای پایان این پروژه اعلام کند تا مردم و همسایگان این پروژه کمتر اذیت شوند ضمن این‌که باید از مردم برای تاخیر در اجرای این پروژه عذرخواهی کنیم.

 

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري