تلکس خبرافلاك:چشم های منتظر زندانیان غیر عمد به دستان خیرین/ سخاوتی به وسعت آسمان
سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵     کد خبر : ۱۸۸۷۷

زندانیان جزائم غیر عمد در انتظار کمک خیرین هستند تا با دست ها سخاوتمند آنها از پشت میله های زندان رها شوند و دوباره به آغوش خانواده بازگردند.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک در میان همه افرادی که راهی زندان می شوند انسان هایی کاملا ناخواسته و یا هر به دلیلی راهی زندان می شوند و طعم روزهای دور شدن از خانواده و انتظار در پشت میله های زندان را می چشند.

 

روزها را به شب رساندن و شب را صبح کردن برای این افراد به اندازه یک عمر می گذرد و در آن سوی شهر فرزندان این زندانیان جرائم غیر عمد تحمل دوری از پدر را ندارند و با بغل کردن زانوی غم در انتظار شنیدن زنگ در و آمدن پدر هستند.

 

کودکان این زندانیان در نبود پدر لبخند نمی زنند و روزهای رنج و سختی را بدون پدر سپری می کنند اما در این میان خیرینی سخاوتمند وارد میدان می شوند و با کمک کردن زمینه آزادی این زندانیان را فراهم می کنند تا شاهد لبخند دوباره کودکان این افراد شده و دوباره زندگی را ادامه دهند.

 

 

انسان هایی بخشنده و سخاوتمند برای آزادی این زندانیان از پشت میله های زندان در جشنی به نام گلریزان دور هم جمع شده و با جمع کردن کمک های مالی زندانیان را در این ماه از زندان نجات می دهند.

 

یکی از برکات ماه مبارک رمضان کمک به نیازمندان و فقرا است و جشن گلریزان هر ساله در ماه رمضان برگزار می شود و هر ساله تعداد قابل توجهی از زندانیان آزاد می شوند.

 

هجدهمین جشن گلریزان شامگاه دوشنبه در تالار امیران بروجرد با حضور مسئولین و خیرین برگزار شد تا با جمع آوری کمک های نقدی زمینه آزادی تعدادی از زندانیان فراهم شود.

 

 

"توکل شاکرمی" مدیر کل ستاد دیه استان لرستان در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: در حال حاضر 403 زندانی جرائم غیر عمد در زندان های استان لرستان هستند که بدهی این زندانیان 40 میلیارد تومان است و با جمع آوری 20 میلیارد تومان به صورت نقدی و همچنین رضایت گرفتن از شاکیان و تسهیلات می توان این زندانیان را از زندان آزاد کرد.

 

وی اضافه کرد: سال گذشته 274 نفر در سطح زندان های استان لرستان با بدهی 23 میلیارد تومان آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشتند که از این میزان بدهی 10 میلیارد تومان به صورت نقدی و 13 میلیارد تومان هم از طریق کمک خیرین، رضایت گرفتن از شاکیان و تسهیلات تامین شد.

 

شاکرمی اظهار داشت: در شهرستان بروجرد 52 نفر زندانی جرائم غیر عمد وجود دارد که یکی از این زندانیان خانم و 51 زندانی دیگر آقا هستند که میزان بدهی این زندانیان پنج میلیارد تومان است و شب گذشته جشن گلریزان برگزار شد و بالغ بر 80 میلیون تومان به صورت نقدی جمع اوری شد.

 

به گفته وی البته بخشی از مبلغ مورد نیاز برای آزادی زندانیان توسط خیرین استانی تامین می شود اما خیرینی هم از خارج استان برای کمک به آزادی زندانیان تمایل دارند در این برنامه شرکت کنند که در مجموع می توان تعداد بیشتری از زندانیان را آزاد کرد.

 

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري