تلکس خبرافلاك: 5 آموزه مهم اندیشه سیاسی امام (ره)-در برابر فتنه اقتصادی ما فرزندان ماه رمضانیم
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹     کد خبر : ۱۸۸۸۵

حجت الاسلام وزیری گفت:اعتقاد به اسلام ناب،وحدت و یکپارچگی حاکم بر دنیای اسلام،مقاومت در برابر دشمن و استقلال و آزادی از جمله اصول اندیشه های امام (ره) هستند.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک پیش از ظهر امروز 14 خرداد همزمان با بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) مراسم گرامی داشت و بزرگداشت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با حضور مردم ولایی خرم آباد در مدرسه علمیه کمالیه این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام سید محمود وزیری؛نماینده اسبق مقام معظم رهبری در سوریه با بیان این که امام (ره)چشمان دنیا را به سمت خود خیره کرد گفت:امروزاندیشه و تفکر نورانی امام (ره) اثر خود را در دنیا گذاشته و جهان به سمت مکتب ایشان می رود.

وی با اظهار این که دنیا امام را به عنوان منجی می بیند افزود:سخنان امام (ره) به عنوان مباحث حکمت آمیز برجستگان ، نخبگان،اندیشمندان و عالمان دنیا را وام دار خود کرده است.

حجت الاسلام وزیری از مبانی اندیشه سیاسی الهی امام (ره) یاد کرد و گفت:اعتقاد به اسلام ناب،وحدت و یکپارچگی حاکم بر دنیای اسلام،مقاومت در برابر دشمن و استقلال و آزادی، 5 اصل اندیشه های سیاسی ،اجتماعی امام (ره) هستند.

وی با ابراز این که باید به این عوامل پنجگانه چنگ زد وآن ها را حفظ کرد در رابطه با عامل وحدت و یکپارچگی در میان مردم گفت:اجازه ندهید به بهانه های مختلف قومیتی،زبانی ،نژادی و شیعه و سنی بستر اختلاف در میان مردم فراهم شود.

وزیری در خصوص اصل مقاومت و نفوذناپذیری در برابر دشمنان اظهار داشت:امام خمینی (ره) فرمودند:در مقابل دشمن مثل دژی مستحکم باشید آنگاه دشمنان با هیچ ابزاری نمی توانند به شما ضربه بزنند؛ای مسلمانان در مقابل دشمنان مقاومت کنید و تسلیم نشوید.

وی با اشاره به تحریم های اقتصادی دشمن تأکید کرد:امام خمینی (ره) فرمودند: اگر آمریکا بخواهد ما را با محاصره اقتصادی بترساند بداند ما فرزندان ماه رمضانیم و در برابر تجهیزات نظامی و هسته ای ما فرزندان عاشوراییم.

وزیری با انتقاد از برنامه های شبکه های ماهواره ایی و فضای مجازی و تأثیرگذاری اسف بار ان برذهن و روح جوانان تصریح کرد:جوان با تماشای فیلم های ماهواره ای به لباس ،خوراک و طرز فکر فلان بازیگرعلاقه مند شده و تلاش می کند در زندگی مثل او باشد.

وی افزود: ماهواره و فضای مجازی اصل 4 از آموزه های سیاسی اجتماعی امام (ره) را هدف قرار داده که همان استقلال است.

مسئول نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به اصل 5 از مبانی اندیشه سیاسی الهی امام (ره) گفت:امام فرمودند ما انقلاب را بوجود آوردیم تا مردم آزاده باشند و آزادی در چار چوب اسلام و ازادی سازننده و بالنده و آزادی که موجب هرج و مرج نشود.

وی تأکید کرد:چراغ اتاق فکر دشمن لحظه ای خاموش نمی شود و دشمن در صدد پیاده کردن فتنه است؛که این بار شخص ولی فقیه را هدف قرار داده است.

وزیری عوامل پنچگانه از آموزه های امام (ره) را مهم برشمرد و عنوان کرد: عوامل محدثه ی انقلاب عوامل مبقیه انقلاب هستند این 5 اصل را دریابید و عملیاتی کنید.

وی افزود: تمسک به رهبری و مضامین ایشان بیمه کننده انقلاب و ملت است.

انتهای پیام/

 برگشت به تلكس خبري