تلکس خبرافلاك:یادواره سردار شهید رضا رستمی مقدم برگزار شد+تصاویر
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰     کد خبر : ۱۸۸۸۷

شامگاه دوشنبه 14 خرداد همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج رضا رستمی مقدم یادواره این شهید به عنوان اولین شهید مدافع حرم خرم آبادی در مسجد امام حسن عسگری (ع) برگزار شد.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک شامگاه دوشنبه 14 خرداد همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج رضا رستمی مقدم یادواره این شهید بزرگوار به عنوان اولین شهید مدافع حرم خرم آبادی در مسجد امام حسن عسگری (ع) برگزار شد.

علاقه خاص حاج رضا رستمی مقدم به حضرت زینب (س) او را راهی سفر بی بازگشت کرد؛او به دوستان و خانواده خود گفته بود که نمی تواند شاهد ظلم برمردم بی دفاع باشد باید به دنبال تکلیف رفت و تکلیف ما را حضرت سید الشهدا (ع)مشخص کرده است.

حجت الاسلام علی اکبرجمیاری؛نماینده ولی فقیه در شهرستان نورآباد با اشاره به کار مهم شهدای مدافع حرم گفت:شهدای مدافع حرم نه تنها آرامش خانواده خود که آرامش فراتر از مرزایران برای آن ها اهمیت داشت و بهای آن را هم که جانشان بود پرداخت کردند.

وی در رابطه با جایگاه شهیدی که در راه خدا شمشیر می زند گفت: در روایتی از امیر مؤمنان آمده است شهیدی که شمشیر می زند ملائکه کمکش می کنند و وقتی که شمشیری بر بدن او می خورد چنان لذتی پیدا می کند ،گویی آب خنک می نوشد.

حجت الاسلام جمیاری با ابراز این موضوع که خداوند می فرماید من سرپرست خانواده شهدا هستم عنوان کرد:ناب ترین فرزندان، فرزندان شهدا هستند چراکه خدا سرپرستی آن ها را برعهده دارد.

امام جمعه دلفان بصیرت ،ولایتمداری و عاشورایی بودن را سه درس مهم شهدا برشمرد.

 انتهای پیام/                                    



برگشت به تلكس خبري