تلکس خبرافلاك:بیکاری و حاشیه‎نشینی از معضلات اجتماعی در خرم‎آباد است/محلات حاشیه‎ای را دریابید
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰     کد خبر : ۱۸۹۰۳

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت خرم‌آباد گفت: بیکاری، حاشیه‎نشینی و اعتیاد از معضلات اجتماعی در خرم‎آباد است.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک ماشاءالله بازگیر ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت و ساماندهی آسیب‎های اجتماعی و کارگروه تخصصی ارتقاء اجتماعی، فرهنگی و سلامت مناطق حاشیه‎نشین استان اظهار کرد: بیکاری، حاشیه‎نشینی، اعتیاد و طلاق از جمله آسیب‎های اجتماعی در خرم‎آباد به شمار می‎رود.

وی عنوان کرد: 250 پایگاه مقاومت بسیج در خرم‎آباد با رصد معضلات شهری و اجتماعی این مشکلات را رصد و احصاء کرده و بر اساس آن‎ها برنامه‎ریزی‎ها را انجام می‎دهند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت خرم‌آباد خاطر نشان کرد: عدم خدمات‎دهی به برخی محلات نارضایتی‎هایی را در بین شهروندان ایجاد کرده است.

بازگیر با اشاره به اینکه در خرم‎آباد 130 خیابان، 22 بلوار، یکهزار و 443 کوچه وجود دارد، ادامه داد: 293 کوچه در مناطق حاشیه‎ای با عرض 2 متر وجود دارد.

وی تاکید کرد: در حوزه معضلات شهری می‎توان به وضعیت نامناسب کوچه‎ها و خیابان‎ها و کمبود خدمات بهداشتی و ورزشی به ویژه در نقاط حاشیه‎ای اشاره کرد، از سویی وجود اماکن فرسوده و سکونتگا‌های غیر رسمی از دیگر معضلات در این حوزه است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت خرم‌آباد تصریح کرد: بیکاری، وجود شغل‎های کاذب، حاشیه‎نشینی، اعتیاد و طلاق از جمله آسیب‎های اجتماعی به شمار می‎روند که رفع آنها نیازمند برنامه‎ریزی است.

بازگیر بر ضرورت پیش بینی و پیشگیری برای جلوگیری از بروز هرگونه آسیب تاکید کرد و افزود: با شناسایی، ارزیابی و کنترل مستمر تهدیدها می‎توانیم محیط را امن کنیم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه بیان آسیب‎های اجتماعی به ویژه مواد مخدر صنعتی خوب کار نشده است، خاطر نشان کرد: آگاهی‎بخشی به افراد جامعه تا حدود زیادی از این آسیب جلوگیری می‎کند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت خرم‌آباد با تاکید بر اینکه باید به ساکنان مناطق حاشیه‎ای همچون دیگر شهروندان خدمات‎ ارائه کرد، گفت: در این راستا سپاه اقدامات عدیده‎ای را در مناطق علی آباد، پاچنار، پشته حسین آباد، اسدآبادی و فلک‌الدین انجام داده است. بازگیر با اشاره به خدمات سپاه به مردم و محلات عنوان کرد: کار نیروی مقاومت بسیج رصد عرصه‎های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی و دفاعی در راستای کمک به دولت است.

وی از نیروی انسانی به عنوان بزرگترین ظرفیت ناحیه مقاومت یاد و بیان کرد: یک سوم جمعیت مردم خرم‎آباد و مدیران عضو بسیج هستند.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري