تلکس خبرافلاك:توجه به بافت‎های فرسوده از اولویت‎های امسال دولت است
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۴     کد خبر : ۱۸۹۰۵

استاندار لرستان گفت: توجه به بافت‎های فرسوده و برنامه‎ریزی برای رفع مشکلات آن‎ها از اولویت‎ها و برنامه‎های اصلی امسال دولت است.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک سید موسی خادمی ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت و ساماندهی آسیب‎های اجتماعی و کارگروه تخصصی ارتقاء اجتماعی، فرهنگی و سلامت مناطق حاشیه‎نشین استان اظهار کرد: مشکلاتی مانند بیکاری و آسیب‎های اجتماعی در همه جای کشور و به تبع آن در استان‎ها وجود دارد.

وی عنوان کرد: با این وجود در مناطق حاشیه‎ای مشکلاتی مانند بیکاری، آسیب‎های اجتماعی، وضعیت نامناسب زندگی از لحاظ زیستی و محیطی و به عبارت بهتر انواع معضلات وجود دارد که این خود ضرورت توجه بیشتر به این مناطق را می‎طلبد.

استاندار لرستان بیان کرد: بر این اساس در سال 97 توجه ویژه‎ای به مناطق فرسوده و حاشیه‎ای شده و اعتبارات خوبی نیز در این راستا تخصیص داده شده است.

خادمی توجه به بافت های فرسوده را از برنامه‎های اصلی دولت در سال جاری برشمرد و خاطر نشان کرد: این مهم در استان لرستان نیز آغاز شده است.

وی با قدردانی از اقدامات در خور توجه سپاه خرم‎آباد در مناطق و محلات حاشیه‎ای ادامه داد: اگر چه انجام این کارها جزو وظایف ذاتی این نهاد نیست، اما با برخورداری از روحیه جهادی فعالیت‎های قابل تقدیری توسط سپاه انجام شده است.

استاندار لرستان توجه به موضوع اشتغال در این محلات را از سرفصل‎های اصلی کاری برشمرد و تاکید کرد: باید با رصد آمار بیکاری در محلات و شغل‎های پایدار تعریف شده برای آن‎ها مشخص شود که چه میزان اعتبار برای این منظور نیاز است.

خادمی با تاکید بر اینکه کار در بافت‎های فرسوده پیچیده‎ بوده و به راحتی قابل انجام نیست، افزود: به منظور فعالیت در این مناطق باید جنبه‎های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و حتی گاه امنیتی را مد نظر قرار داد.

وی فعالیت در این مناطق را در گرو هماهنگی هر چه بیشتر و بهتردستگاه‎ها و ایفای نقش هر یک از آن‎ها دانست و گفت: باید در همه حوزه‎ها کار کرده و به ایفای نقش پرداخت.

استاندار لرستان جمع‎آوری دقیق اطلاعات در مناطق و محلات را ضروری خواند و اظهار کرد: این آمار و اطلاعات زمینه‎ساز انجام اقدامات بعدی و برنامه‎‏ریزی‎ها است.

خادمی اظهار کرد: با توجه به اینکه پرداختن به همه زوایای معضلات و مشکلات مناطق فرسوده و حاشیه‎ای در جلسات استانداری مقدور و ممکن نیست، دستگاه‎ها باید در جلسات داخلی این موضوعات را حلاجی و واکاوی کرده و خروجی آن‎ها را در جلسه استانداری به بحث بگذارند.

وی بیان کرد: بر اساس آنچه که گفته شد، یکی از برنامه‎های اصلی دولت در سال 97 و به تبع آن در استان لرستان توجه به بافت فرسوده از جنبه‎های مختلف و اجرای فعالیت‎ها در حوزه‎های خدماتی، آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و ... است.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري