تلکس خبرافلاك:رشد 12 درصدی تعداد داوطلبان آزمون کنکور سراسری در لرستان
جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۸     کد خبر : ۱۸۹۶۷

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان گفت: آزمون کنکور سراسری سال 97، همزمان با سایر استان‎ها در لرستان نیز با شرکت 36 هزار و 211 داوطلب، شروع شد.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک دکتر رشیدیان اظهار کرد: 21 هزار و 75 داوطلب زن و 15 هزار و 136 داوطلب مرد در آزمون کنکور سراسری 97 استان لرستان شرکت کرده‌اند. 

 
وی خاطرنشان کرد: 51 هزار و 91 داوطلب در گروه علوم انسانی، 24 هزار و 810 داوطلب در گروه علوم تجربی، 2066 داوطلب در گروه ریاضی، 2685 داوطلب در گروه زبان خارجی و  1459 داوطلب در گروه هنر به رقابت در آزمون کنکور سراسری امسال استان لرستان می‌پردازند. 
 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان تصریح کرد: این آزمون در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود. داوطلبان نوبت صبح بایستی ساعت هفت و داوطلبان نوبت عصر نیز بایستی ساعت 14 و 30 دقیقه در محل حوزه امتحانی حضور داشته باشند. 
 
رشیدیان اضافه کرد: تعداد داوطلبان آزمون کنکور سراسری امسال در استان لرستان، نسبت به سال گذشته، 12 درصد رشد داشته است. 
 
وی بیان کرد: دانشگاه لرستان نیز از حوزه‌های امتحانی کنکور امسال است که مجموعاً تعداد 5448 داوطلب در این حوزه‌ی امتحانی، به رقابت می‌پردازند. آزمون، شامل دو نوع سؤالات عمومی و اختصاصی است. 
 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان گفت: چند روز پیش نیز در تقدیرنامه‌های جداگانه‌ای که به امضای معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر ابراهیم خدایی رسیده است از رئیس دانشگاه لرستان، دکتر خسرو عزیزی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان، مسئول حفاظت آزمون استان لرستان، اکبر چراغی، به خاطر کسب رتبه‌ی ممتاز دانشگاه لرستان در زمینه برگزاری آزمون‎های سال 96 تقدیر شد. 


انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري