تلکس خبرافلاك:گرمای هوا ساعات پیک مصرف برق را تغییر داد/ اعمال خاموشی در سراسر لرستان
یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۲     کد خبر : ۱۸۹۷۲

گرمای هوا باعث تغییر ساعت اوج مصرف برق در کشور شده است و به گفته مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان به منظور جبران کمبود برق در سراسر این استان طی ساعاتی خاموشی اعمال می‌شود.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک فریدون خودنیا در گفتگو با خبرنگار فارس از خرم‌آباد گفت: امسال نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۱۲ درصدی مصرف برق در کشور هستیم که این موضوع در استان لرستان نیز صورت گرفته است.

وی افزود: بیشترین میزان مصرف برق از ساعت ۱۱ ظهر تا ۷ بعدازظهر صورت می‌گیرد و این به خاطر  گرمای هوا و افزایش استفاده از کولرهای گازی و وسایل سرمایشی و بالا رفتن مصرف برق کارخانه‌ها است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با بیان اینکه ۹ هزار مگاوات کمبود تولید برق در کشور داریم گفت: یکی از دلایل این موضوع کاهش آب در پشت سدهای کشور است.

وی با بیان این که به منظور جبران کمبود برق شاهد خاموشی در سطح استان خواهیم بود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷ درصد اعمال خاموشی در سطح استان داریم که این موضوع در مناطق مختلف استان صورت می‌گیرد.

خودنیا صرفه‌جویی در مصرف برق را نیازمند فرهنگ‌سازی در جامعه دانست و یادآور شد:  یکی از دلایلی که ممکن است بر افزایش مصرف برق تأثیرگذار باشد پایین بودن قیمت آن است لذا امید می‌رود صرفه‌جویی در مصرف موردتوجه ویژه جامعه قرار گیرد تا شاهد خاموشی‌ها نباشیم.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري