تلکس خبرافلاك:کمیته نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغال در لرستان ایجاد شود
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱     کد خبر : ۱۸۹۷۹

معاون استاندار لرستان گفت: کمیته نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغال و پرداخت تسهیلات ایجاد شود.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک گودرز امیری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در دو ماه گذشته مقرر شده بود که لیست اشتغال توسط سازمان صنعت و معدن تا پایان ماه رمضان تحویل داده شود اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: همه دستگاه‌ها اطلاعات خود را ارائه و جمع بندی شده است اما اداره کل صنعت معدن لرستان هنوز هیچ اقدامی نکرده است؛ این دستگاه از برنامه عقب است پس باید تلاش کنند تا خود را به بقیه برسانند.

معاون اقتصادی استاندار لرستان عنوان کرد: در خواست می‌شود نیروهایی در بانک‌ها مستقر شود  تا مشکلات را بررسی و برطرف کنند، آنچه شما به دنبال تسهیلات رونق تولید یا سود 18 درصد هستید، از طریق دیگر با سود کمتری می‌تواند انجام شود.

وی بیان کرد:  براساس دستورالعملی که در مورد طرح کارورزی آمده، دستگاه‌های اجرایی و اداره کار می‌توانند با شناسایی متقاضیان با کمک مشوق‌های بیمه‌ای از این طرح استفاده کنند ضمن اینکه در این طرح علاوه بر مشوق بیمه‌ای ماهیانه 310 هزار تومان دستمزد نیز به کارورزان پرداخت خواهد شد.

امیری با اشاره به گلایه دامداری‌ها در رابطه با مشکلات بیمه‌ای گفت: اگر سیستم دستمزدی راه بیفتد، می‌توان افراد زیادی را بیمه کرد؛ مدیران باید وقت بیشتری را روی این موضوع بگذارند و از حداکثر سهمی که دارند استفاده کنند تا به وضعیت بهتری برسیم.

وی با تاکید بر تشکیل کمیته نظارت در راستای پرداخت تسهیلات، خاطرنشان کرد: این کمیته باید با نظارت بر طرح‌ها افرادی را که در قصور کرده‌اند معرفی کند تا با آن‌ها برخورد شود و این نظارت باید به گونه‌ای باشد که اگر پولی پرداخت شد به میزان مورد نظر کار انجام شود تا به پولشویی تبدیل نشود.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري