تلکس خبرافلاك:ساخت و سازهای غیر مجاز و تصرف ها به دلیل ضعف نظارت هاست/برخی مدیران در حفاظت از اراضی ملی جدی نیستند
چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۵     کد خبر : ۱۸۹۸۵

مدیر کل دادگستری لرستان گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز و تصرف ها به دلیل ضعف نظارت هاست و برخی مدیران در کارها و اقدامات حفاظت از اراضی ملی جدی نیستند.


 به گزارش خبرافلاك

به گزارش خبرافلاک جعفر بدری" مدیر کل دادگستری لرستان چهارشنبه در جلسه حفاظت از اراضی ملی که در فرمانداری برگزار شد گفت: تنها با همکاری و برنامه ریزی درست می توان برای حل مشکلات اقدام کرد و علاوه بر مشکلات داخل کشور، فشارهای سیاسی خارجی وجود دارد که باید با همکاری و همدلی در جهت رفع مشکلات اقدام کرد و زمان برای برنامه های ناقص وجود ندارد.

 

وی اضافه کرد: ارزیابی های ما از برخی دستگاه های لرستان این است که برخی مدیران در کارها و اقدامات حفاظت از اراضی ملی جدی نیستند و فقط در حد رفع مسئولیت اقداماتی صورت می گیرد.

 

بدری اظهار داشت: ساخت و سازهای غیر مجاز و تصرف ها به دلیل ضعف نظارت هاست و متاسفانه عده ای در بروجرد در منطقه گردشگری ونایی زمین های دولتی را به رستوران و سفره خانه تبدیل می کنند و بعد از مدتی فعالیت و در اوج رونق، قرار است با این مکان های غیر قانونی برخورد شود.

 

به گفته وی برای جلوگیری از بروز مشکلات باید نظارتها را جدی کرد ولی برخی از دستگاه ها پرونده های تخلفات را مدتها نگه می دارند و همین سبب روند کند اجرای برنامه ها می شود و زمانی که تصرفات ادامه داشته باشد و قرار است برخورد صورت گیرد کار سخت تر است.

 

مدیر کل دادگستری لرستان تصریح کرد: برخی از دستگاه های خدمات رسان برای تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیر مجاز خدماتی را ارائه داده اند که باید مورد بررسی قرار گیرند و پرونده لازم در این راستا علیه این مسئولان تشکیل شود.

 

بدری اضافه کرد: حرکت دستگاه قضا در این جهت است که از اموال عمومی حفاظت نماید و از مدیران با انگیزه در این راستا حمایت لازم را انجام می دهد چرا که برخی از مدیران این نگرانی را دارند که در صورت اجرای کار قانونی و جلوگیری از اقدامات غیر قانونی، تهدیدهایی علیه آنها صورت می گیرد که در این راستا از مدیران با انگیزه حمایت می شود.

 

وی با اشاره به مشکل خشکسالی در کشور افزود: چند سالی است که کشور درگیر مشکل خشکسالی و بی آبی است که این خشکسالی ها یک شبه ایجاد نشده بلکه بی توجهی و دست درازی به طبیع در طول سالها سبب شده تا در این ایام با مشکلات خشکسالی مواجه شویم.

 

بدری اظهار داشت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که مردم برای امرار معاش دست به تخریب طبیعت نزنند.

 

وی اضافه کرد: هر ساله حدود 10 درصد به جرائم افزوده می شود که افزایش جرائم به دلایل مختلفی مانند بیکاری رخ می دهد که می توان با برنامه ریزی از این هزینه ها و جرائم جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

 برگشت به تلكس خبري